In English...

About blog...
Blog is about my collection of Barbie dolls. Categories are on the right. If you want to copy any picture, please, don't do this without my permission.
About me...
Me and my family are collecting Barbie dolls. Our collection is growing with every new doll. What exactly are we collecting? Well, it's Barbie from Mattel, Disney and Disney Store. Sometimes we are buying other dolls.
I'm sorry for any mistakes :)

17 września 2011

Bob Mackie - Jewel Essence Collection - Ruby Radiance 1997

W skład Jewel Essence Collection(seria Bob Mackie w tym przypadku podzielona jest na mniejszą podserię) wchodzi jeszcze Sapphire Splendor Barbie, Emerald Embers Barbie, Diamond Dazzle Barbie oraz Amethyst Aura Barbie. W sumie pięć lalek, wydanych w 1997 roku. 


W dzisiejszym poście chciałabym Wam pokazać efektowną Barbie Ruby Radiance. Jest to jedna z trzech czarnoskórych lalek serii Bob Mackie wydanych bez swoich odpowiedniczek o białej skórze. Ma takie oznaczenia:
Głowa: ©1990 MATTEL INC. (Headmold Nichelle 1990)
Plecy: ©Mattel.INC.1966 CHINA

Lalka ma niezwykłą twarz, wprost uwielbiam czarnoskóre Barbie. Usta są pomalowane czerwoną szminką pasującą do stroju, a makijaż oczu jest w odcieniach fioletu i lekkiego pomarańczu.

,,Coś niewyraźnie dziś wyglądasz" :)

Barbie ma piękną bordową suknię z weluru. Do tego materiałowy kołnierz. Lalki są przeznaczone raczej dla kolekcjonerów, ponieważ strój nie jest zdejmowany. Kołnierz został przyszyty do sukni.Z przodu jest zaś piękna aplikacja z ozdobnych kamieni.

Podobną widzimy na czapce lalki

Do tego ma kolczyki pasujące do aplikacji i pierścionek, który był takim małym symbolem dawnych lalek ;)


Pod suknią kryją się bordowe buty

Dla mnie lalki z serii Bob Mackie są naprawdę piękne i efektowne. Marzy mi się jeszcze Goddess of the Americas z 2000 roku. Ale na razie musi wystarczyć Ruby Radiance ;)

12 komentarzy:

 1. Piękna jest :) Ma niesmowitą twarz - ten makijaż jest niezwykły. Ty chciałabyś mieć Goddess of Americas - a mi o wiele bardizj podobają się 3 pozostałe boginki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Choć mam duże problemy z akceptację moldu Macie ta lalka wydaje mi się absolutnie urzekająca. Oczy swoją wielkością przypominają mi ślepka superstarów a wyraz twarzy - przyciąga. Bardzo udany, nieprzeładowany makijaż. A już ubranie lalki to seria ochów i achów i nie przeszkadzałoby mi że nie da się go zdjąć.

  OdpowiedzUsuń
 3. @BarbieDream-Kate - również nie pogardziłabym tymi pozostałymi, są piękne. W ogóle bardzo lubię lalki z serii Mackie, zresztą mi się podobają prawie wszystkie lalki. To już zaczyna być wkurzające :)

  Stary_Zgred - z tego co wiem, mold Mackie posiadają bladolice Barbie. AA oraz inne ciemnoskóre z tej serii mają moldy odpowiadające właśnie im. W tym przypadku jest to mold Nichelle ;)
  Ale mogę się mylić. Dziękuję za komentarze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna jest- ma bardzo ciekawie zrobioną tęczówkę, no i oczywiście strój jest wspaniały.

  OdpowiedzUsuń
 5. piękna pod wgzlędem headmoldu i ubioru. Wszytsko wykonen bardzo szczegółowo, zazdroszczę takiego nabytku jak holera! ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. naoglądam się na waszych blogach lalek AA i zaraz będę chciała mieć więcej w swoim zbiorze. :) Ma cudowną urodę. :)Suknia jest świetna. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. baaardzo ładna,ten mold chyba nie jest zbyt popularny?
  ZAZDROSZCZĘ!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest poprostu boska i to ubranko -cudowne !gratuluje takiej ślicznotki!!pozdrwiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam Florida Christie, która ma ten sam mold i uważam, że jest on piękny i bardzo murzyński! Nie to co Murzynka - fashionistka, na którą nie mogę patrzeć ;-)

  A zdjęcie z rozmyciem i podpis do niego strasznie mnie rozbawiły :-D

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja też bardzo lubię mold Mackie, więc ta lalka oczywiście dla mnie jest genialna. Poza tym murzynki są mało dostępne, więc tym bardziej zazdroszczę:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wczesne lalki projektu Boba Mackie są zachwycające! Gratuluję nabytku!

  OdpowiedzUsuń